Nova adresa foruma: www.vampireheart.net
Ovaj forum je preseljen na novu adresu:

www.vampireheart.net

Join the forum, it's quick and easy

Nova adresa foruma: www.vampireheart.net
Ovaj forum je preseljen na novu adresu:

www.vampireheart.net
Nova adresa foruma: www.vampireheart.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šta čitate?

+37
xXxHushHushxXx
ivarhcp4ever
Ville's_Bitch_x3
Billja Heartagram
katarinna
Alexandra_Sacrament93
DeaDropDead
KillerQueen
LinDe
NeobichnacuRa
Jadranka
Djuki Valo
~VampValo~
Evil_Angel
Angel
maki690
kompujter
H.I.M.4ever
DarkRazorblade
Brooke D.
nameless_girl
Janne's
Teodorica
VilleLover
Chris
Sabrina=Emo=love
heartagram Amin
stone hearted darling
Emily Bronte
Lenore
Wanderlust
~MimA~
Milic@
HIMa_123
Villy
Beautiful_Soul_Girl93
Bittersweet
41 posters

Strana 8 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Djuki Valo Ned Okt 31, 2010 9:30 pm

"Vampirska akademija"-Rišel Mid
Djuki Valo
Djuki Valo
HIM expert!
HIM expert!

Total posts : 5674
Godina : 30
Location : Closer to the edge
Joined : 08.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Jadranka Ned Okt 31, 2010 10:01 pm

Evil_Angel ::Evo ovako, posto sam se posvadjala sa mamom vece pred odlazak na sajam, moj spisak od 15 knjiga, spao je na 5 Sad

1. Jedrenje - Dzejms Paterson i Hauard Rogan
2. Potraga za Lasicom - Dzejms Paterson
3. Dominator - Tes Geritsen
4. Slash - Slash sa Entonijem Bozom
5. Zauvek u srcu - Vesna Dedic Milojevic

E Lasicu cu i ja kupim malo kasnije....a dominatora sam citala iz biblioteke ako volis trilere kao ja svidece ti se Very Happy , mislila i Slasha da kupim ali malo mi je ipak bila skupa a nije mi bas hica da je sad kupim , pa ce malo da saceka...pa dobro nisi lose pazarila na kraju .....

@Ja zavrsila PAD drugi deo vampirske trilogije , i uhvatila me nervoza sto moram da cekam skoro godinu dana do izlaska poslednjeg dela No No
Sad cu da citam Sam Borna - Poslednji obračun , tj.planiram , pocecu sutra pa da vidim kako mi lezi
Jadranka
Jadranka
HIM expert!
HIM expert!

Total posts : 6072
Godina : 42
Location : Beograd - right there in his arms
Joined : 05.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Evil_Angel Ned Okt 31, 2010 11:03 pm

Jadranka ::E Lasicu cu i ja kupim malo kasnije....a dominatora sam citala iz biblioteke ako volis trilere kao ja svidece ti se Very Happy , mislila i Slasha da kupim ali malo mi je ipak bila skupa a nije mi bas hica da je sad kupim , pa ce malo da saceka...pa dobro nisi lose pazarila na kraju .....


Triler mi je omiljen zanr Smile Uh, Slash je bio 980din, ali posto ga u Sapcu nema, morala sam da ga kupim na sajmu...

@Jedrenje - Dz. P. i H. R.
Evil_Angel
Evil_Angel
HIM dolazi u Srbiju!Trčiš po karte i postaješ moderator
HIM dolazi u Srbiju!Trčiš po karte i postaješ moderator

Total posts : 2185
Godina : 31
Location : Sabac
Joined : 01.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Jadranka Pon Nov 01, 2010 10:50 pm

Sem Born - Poslednji obračun / politicko-istorijski triler , zavera unutar Ujedinjenih Nacija , ubistvo , velika tajna II svetskog rata , antisemitizam , osveta....../ zvuci obecavajuce , Lala likes it !
Jadranka
Jadranka
HIM expert!
HIM expert!

Total posts : 6072
Godina : 42
Location : Beograd - right there in his arms
Joined : 05.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od ivarhcp4ever Sre Nov 03, 2010 9:01 pm

Gorski Vijenac Šta čitate? - Page 8 246952
ivarhcp4ever
ivarhcp4ever
Tek si čuo za H.I.M.Odlučuješ da skineš par pesama.
Tek si čuo za H.I.M.Odlučuješ da skineš par pesama.

Total posts : 235
Godina : 29
Location : Beograd
Joined : 20.08.2010

http://www.myspace.com/455893758

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Djuki Valo Čet Nov 04, 2010 8:54 pm

ivarhcp4ever ::Gorski Vijenac Šta čitate? - Page 8 246952

Verovatno ću zvučati kao štreber-ludak,ali meni je "Gorski vijenac" fenomenalan,veoma poučan,pun mudrih misli.

@"Obeležena"-Kristin i P.C. Kast
Djuki Valo
Djuki Valo
HIM expert!
HIM expert!

Total posts : 5674
Godina : 30
Location : Closer to the edge
Joined : 08.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Guest Čet Nov 04, 2010 9:14 pm

Carstvo'V' (Vampir) - Viktor Peljevin

Guest
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Billja Heartagram Čet Nov 04, 2010 9:43 pm

Djuki Valo ::
Verovatno ću zvučati kao štreber-ludak,ali meni je "Gorski vijenac" fenomenalan,veoma poučan,pun mudrih misli.
pa nije za džabe Njegoš bio Crnogorac Razz rotf
a ja imam običaj da kažem za mene "svaka mi je ka' Njegoševa" xDD

@ništa ali ću morat uskoro da uzmem neke lektire da čitam qq meni xD
Billja Heartagram
Billja Heartagram
HIM expert!
HIM expert!

Total posts : 3893
Godina : 31
Location : In Ville's pants xD Berane bre :D
Joined : 11.08.2010

https://www.facebook.com/home.php?#!/profile.php?id=1000001789800

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Guest Čet Nov 04, 2010 9:44 pm

Billja Heartagram ::
Djuki Valo ::
Verovatno ću zvučati kao štreber-ludak,ali meni je "Gorski vijenac" fenomenalan,veoma poučan,pun mudrih misli.
pa nije za džabe Njegoš bio Crnogorac Razz rotf
a ja imam običaj da kažem za mene "svaka mi je ka' Njegoševa" xDDD

Ahahahahahhahahahahahhahah!!! rotf

Guest
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Lenore Čet Nov 04, 2010 11:33 pm

Uopšte ne zvučiš kao štreber-ludak, Gorski vijenac je pošteno jedno od najboljih dela na našem jeziku. A ako ti se to sviđa, uzmi i Luču mikrokozma nekad da pročitaš, to ti je teška psihodelija Razz
Lenore
Lenore
HIM expert!
HIM expert!

Total posts : 4370
Godina : 42
Location : Mračno potkrovlje
Joined : 19.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od LinDe Čet Nov 04, 2010 11:42 pm

Čitam Facebook XD
Šalim se Razz
LinDe
LinDe
HIM expert!
HIM expert!

Total posts : 6370
Godina : 35
Location : Novi Sad
Joined : 11.02.2009

http://www.myspace.com/lindegug

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Djuki Valo Pet Nov 05, 2010 2:57 pm

Lenore ::Uopšte ne zvučiš kao štreber-ludak, Gorski vijenac je pošteno jedno od najboljih dela na našem jeziku. A ako ti se to sviđa, uzmi i Luču mikrokozma nekad da pročitaš, to ti je teška psihodelija Razz

Znam da je to baš teška knjiga,rekla mi je razredna.Uzeću da je pročitam,ali trenutno sam pretrpana gomilom knjiga koje čekaju da ih čitam Smile
Djuki Valo
Djuki Valo
HIM expert!
HIM expert!

Total posts : 5674
Godina : 30
Location : Closer to the edge
Joined : 08.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Jadranka Čet Nov 11, 2010 12:21 am

Hoseini - Lovac na zmajeve....konacno uzela da je procitam , sestra mi savetovala da mozda i nije najpametnije da je citam sad , posto ja knjige citam - tacnije gutam - po prevozu , do kanca i do kuce , a kaze da je poprilicno potresna knjiga i izaziva jake emocije , a znajuci mene verovatno ocekuje da se raspadnem negde u tramvaju na autokomandi.....Elem pocela i za sada je odlicna , vec sam ranije procitala 1000 cudesnih sunaca i ona mi se jako svidela .
Nakon toga planiram da procitam Teze od neba , kupila mi sestra u Dereti , posto majmuni nisu poneli na Sajam - upssss zaboravili smo je u knjizari Šta čitate? - Page 8 699168 .... a onda posle ovih nekoliko deprimirajucih knjiga planiram da uzmem nesto lagano da odmorim mozak i dusu - otvorena sam za preporuke Smile
Jadranka
Jadranka
HIM expert!
HIM expert!

Total posts : 6072
Godina : 42
Location : Beograd - right there in his arms
Joined : 05.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Jadranka Čet Nov 11, 2010 11:20 pm

Jadranka ::Hoseini - Lovac na zmajeve.... poprilicno potresna knjiga i izaziva jake emocije , a znajuci mene verovatno ocekuje da se raspadnem negde u tramvaju na autokomandi.....

Ufffff...stvarno je jako potresna...danas sam par puta brisala "prasinu" iz ociju u tramvaju i parku pa na kraju je spakovala u torbu....
Jadranka
Jadranka
HIM expert!
HIM expert!

Total posts : 6072
Godina : 42
Location : Beograd - right there in his arms
Joined : 05.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Lenore Pet Nov 12, 2010 3:34 am

Ja sam baš ovih dana zaključila kako mi je više dosta književnosti - i umetnosti uopšte - koja iznad svega ostavlja utisak potresnog. Stvarno mi nije više potrebno da me neko istresa iz sopstvene kože nekim "ljudskim dramama" i ostalim koještarijama ne bi li me naučio kako je život težak i kako ljudi znaju da budu gadni - to već i sama znam. Ja sam prva pobornik teze da od bola i patnje ne treba bežati i da oni, koliko god umeli da budu mučni, nose sa sobom izvesnu estetiku. Ali stvarno mi izlaze na nos priče "iz stvarnog života". Ne želim da mi književnost bude još jedan prozor ka svetu kakav jeste - o njemu sam, čini mi se, do sada dovoljno naučila. Mislim da od sada želim da uživam u književnosti koja opisuje svet kakav nije i kakav nikad neće biti. Život nosi sa sobom dovoljno pravih, stvarnih osećanja, i lepih i ružnih. Ja želim da ispitujem ona nestvarna.

Napomena: ovo nije bila nikakva kritika ni na čiji račun, prosto sam se nešto zamislila ovih dana i došla do nekih zaključaka, pa sam htela da ih podelim sa vama.
Lenore
Lenore
HIM expert!
HIM expert!

Total posts : 4370
Godina : 42
Location : Mračno potkrovlje
Joined : 19.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Jadranka Pet Nov 12, 2010 5:01 pm

Lenore ::Ja sam baš ovih dana zaključila kako mi je više dosta književnosti - i umetnosti uopšte - koja iznad svega ostavlja utisak potresnog. Stvarno mi nije više potrebno da me neko istresa iz sopstvene kože nekim "ljudskim dramama" i ostalim koještarijama ne bi li me naučio kako je život težak i kako ljudi znaju da budu gadni - to već i sama znam. Ja sam prva pobornik teze da od bola i patnje ne treba bežati i da oni, koliko god umeli da budu mučni, nose sa sobom izvesnu estetiku. Ali stvarno mi izlaze na nos priče "iz stvarnog života". Ne želim da mi književnost bude još jedan prozor ka svetu kakav jeste - o njemu sam, čini mi se, do sada dovoljno naučila. Mislim da od sada želim da uživam u književnosti koja opisuje svet kakav nije i kakav nikad neće biti. Život nosi sa sobom dovoljno pravih, stvarnih osećanja, i lepih i ružnih. Ja želim da ispitujem ona nestvarna.

Napomena: ovo nije bila nikakva kritika ni na čiji račun, prosto sam se nešto zamislila ovih dana i došla do nekih zaključaka, pa sam htela da ih podelim sa vama.

Slazem se sa tobom Lenore.....cak mi se nekad cini da sam mazohista s obzirom na izbor knjiga u poslednje vreme.....sta znam , jako mi je tesko da nadjem odgovarajucu knjigu koja me nece opteretiti do te mere da ne mogu da uzivam u samoj cinjenici da citam , volela bih i , kao sto rekoh otvorena sam za preporuke da u narednom periodu okupiram svoj mozak kako ti rece " knjizevnoscu koja opisuje svet kakav nije i kakav nikad neće biti. " . Ako ne uzmem u obzir Tolkinova dela , u kojima stalno uzivam i zaboravim gde zivim i u kom vremenu , nesto malo probrane poezije koja mi s vremena na vreme prija - a do koje jako tesko dolazim ( izuzev po starinarnicama ) , ne mogu da dodjem do nekog dela koje ce mi preneti neka osecanja zbog kojih cu uzivati i zbog kojih ce mi zivot biti lepsi , ili cu bar imati privid lepseg i magicnijeg zivota.....
Ja sam npr.u poslednjih mesec dana procitala :
- dva toma horor sage o vampirima
- politicko-istorijski triler o stradanju Jevreja u nacistickim logorima , sa detaljima koje zelim da zaboravim sada a cini mi se da necu moci nikada
- roman o zivotu u Avganistanu u periodu od nekih 60tak godina 20.veka u kome je sazeta tolika ljudska brutalnost , nasilje , zelja za unistenjem svega sto je razlicito i posebno , i u kome ne uspevaju da opstanu ni osnovne ljudske potrebe i vrednosti kao sto su nevino detinjstvo i prijateljstvo
- roman/biografija Kobejna - coveka ciju muziku volim i slusam , ali koji je sebe toliko sistematski unistavao , da mi je muka da citam o tome koliko neko moze da bude samodestruktivan i stetan po samoga sebe....
E i kad se sve ovo uzme u obzir , kako da zadrzim svoj vedri duh i optimizam ?????
Naravno , moram da napomenem , da bez obzira na svu negativnu energiju koje ove knjige nose , naucila sam gomilu stvari o kojima nisam imala pojma , posebno kad je rec o istoriji ( mojoj tihoj patnji i vecnoj ljubavi ) naroda i drzava .
Tako da ljudi predlozite mi nesto sasvim drugacije i novo !!!!!!!!!!!!

PS.Pitanje za filologe sa foruma ( a ostale ako znaju ):
GDE ,ZABOGA,GDE DA NADJEM PESME JOHN KEATSa....apsolutno nigde ih nema - da Lenore trazila sam i u Dverima i u Brankovoj , u bibliotekama je jako tesko doci do njih , npr.u mojoj biblioteci uopste cak ni nemaju nista od njega....a volela bih da imam u papiru a ne da buljim u monitor dok ih citam
Jadranka
Jadranka
HIM expert!
HIM expert!

Total posts : 6072
Godina : 42
Location : Beograd - right there in his arms
Joined : 05.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od LinDe Pet Nov 12, 2010 5:09 pm

Počinjem sa bratom pripreme za prijemi (eee srednja škola) pa sad prelazimo čitanke i gramatiku Smile
LinDe
LinDe
HIM expert!
HIM expert!

Total posts : 6370
Godina : 35
Location : Novi Sad
Joined : 11.02.2009

http://www.myspace.com/lindegug

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Evil_Angel Pet Nov 12, 2010 8:27 pm

Jadranka ::- roman/biografija Kobejna - coveka ciju muziku volim i slusam , ali koji je sebe toliko sistematski unistavao , da mi je muka da citam o tome koliko neko moze da bude samodestruktivan i stetan po samoga sebe....

Ja trazila na sajmu, i nema vise knjige na srpskom jeziku Sad
Evil_Angel
Evil_Angel
HIM dolazi u Srbiju!Trčiš po karte i postaješ moderator
HIM dolazi u Srbiju!Trčiš po karte i postaješ moderator

Total posts : 2185
Godina : 31
Location : Sabac
Joined : 01.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Jadranka Pet Nov 12, 2010 11:16 pm

Evil_Angel ::
Jadranka ::- roman/biografija Kobejna - coveka ciju muziku volim i slusam , ali koji je sebe toliko sistematski unistavao , da mi je muka da citam o tome koliko neko moze da bude samodestruktivan i stetan po samoga sebe....

Ja trazila na sajmu, i nema vise knjige na srpskom jeziku Sad

Ma znam nije bilo na Sajmu , ali imas u knjizari Dereta u Knez Mihailovoj , meni sestra tamo kupila pre 2 nedelje i jos uvek ima!
Jadranka
Jadranka
HIM expert!
HIM expert!

Total posts : 6072
Godina : 42
Location : Beograd - right there in his arms
Joined : 05.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Evil_Angel Sub Nov 13, 2010 12:50 am

A hvalaaaaaaaaaa na obavestenju, teto Šta čitate? - Page 8 957763
Evil_Angel
Evil_Angel
HIM dolazi u Srbiju!Trčiš po karte i postaješ moderator
HIM dolazi u Srbiju!Trčiš po karte i postaješ moderator

Total posts : 2185
Godina : 31
Location : Sabac
Joined : 01.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Jadranka Sub Nov 13, 2010 12:50 am

Evil_Angel ::A hvalaaaaaaaaaa na obavestenju, teto Šta čitate? - Page 8 957763

Nema na cemu!!! Tetino Šta čitate? - Page 8 957763
Jadranka
Jadranka
HIM expert!
HIM expert!

Total posts : 6072
Godina : 42
Location : Beograd - right there in his arms
Joined : 05.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Lenore Sub Nov 13, 2010 6:40 am

Jaco, znam o čemu pričaš - ja sam svojoj drugarici htela da poklonim za rođendan (koji je bio u junu) zbirku Šelijeve poezije. Verovala ili ne, pretražila sam ceo ebeni grad, pa sam uzgled pitala i za Kitsa, i NIGDE IH NISAM NAŠLA!!! Je*em ti zemlju u kojoj ne možeš da pronađeš knjižicu dvojice pesnika među najboljima ikada!
Jedino pametno što mi pada na pamet da ti preporučim je sledeće: idi u gradsku biblioteku i traži Antologiju engleskog pesništva koju je prevela i priredila Ranka Kuić. Ona nije najbolji prevodilac niti teoretičar njihove poezije, ali prevodi su recimo korektni. U stvari, mislim da čak nije ona sve prevodila. Znam da je imaju tamo, ja sam je uzimala odande kad sam spremala ispit.
I naravno, ako ikada naletim negde na Kitsa, kupiću ti je.

A što se tiče opštih preporuka, uzmi Murakamija ako ga nisi čitala, moja preporuka: Okorela zemlja čuda i Kraj sveta (to je sve naslov jedne knjige Šta čitate? - Page 8 671461).

By the way, ja trenutno čitam Senku vetra Karlosa R. Safona i my mind is totally blown Šta čitate? - Page 8 859542 ostalo mi je još sedamdesetak stranica, pa pišem utiske.

ISPRAVKA: knjiga se zove Antologija engleske romantičarske poezije, Ranka Kuić, Naučna knjiga, Beograd, 1989.
Lenore
Lenore
HIM expert!
HIM expert!

Total posts : 4370
Godina : 42
Location : Mračno potkrovlje
Joined : 19.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Jadranka Sub Nov 13, 2010 6:22 pm

@Lenore , hvala na preporuci potrazicu u gradskoj bibl. tu Antologiju , a ti ako naletis negde uzmi mi jedan komad Kitsa pa cemo da se raskusuramo.....
Murakamija su mi vec preporucili a ako i ti kazes da je dobar , uzecu nesto i od njega - uglavnom se svi mase njegove Norveske sume - znam da ima veze sa studentima u Japanu i valjda nekim buntom......
E bas da vidim kako ti se cini Safon , osim Senke vetra , kazu da je mnogo dobra i Igra andjela a i Marina.
Jadranka
Jadranka
HIM expert!
HIM expert!

Total posts : 6072
Godina : 42
Location : Beograd - right there in his arms
Joined : 05.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Chris Pon Nov 15, 2010 1:09 am

Jadranka ::Hoseini - Lovac na zmajeve....konacno uzela da je procitam , sestra mi savetovala da mozda i nije najpametnije da je citam sad , posto ja knjige citam - tacnije gutam - po prevozu , do kanca i do kuce , a kaze da je poprilicno potresna knjiga i izaziva jake emocije , a znajuci mene verovatno ocekuje da se raspadnem negde u tramvaju na autokomandi.....Elem pocela i za sada je odlicna , vec sam ranije procitala 1000 cudesnih sunaca i ona mi se jako svidela .
Nakon toga planiram da procitam Teze od neba , kupila mi sestra u Dereti , posto majmuni nisu poneli na Sajam - upssss zaboravili smo je u knjizari Šta čitate? - Page 8 699168 .... a onda posle ovih nekoliko deprimirajucih knjiga planiram da uzmem nesto lagano da odmorim mozak i dusu - otvorena sam za preporuke Smile

Prelepa knjiga!!! *.*

Ako nisi procitala njegovu 'Hiljadu cudesnih sunaca', obavezno je procitaj, predobra je! Mada je Lovac na zmajeve bolja.

Trenutno citam 'Lavirint ruze', Titanija Hardi.
Chris
Chris
HIM expert!
HIM expert!

Total posts : 4569
Godina : 30
Location : Bed of roses
Joined : 12.08.2008

http://www.we-all-rock.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Lenore Pon Nov 15, 2010 1:37 am

Jaco... pročitala.
Ne znam šta da kažem, a da ne bude ni premalo ni previše. Ja sam pročitala mnoooogo knjiga u životu... ali ova definitivno ide na listu Top 20 recimo, iz čistog poštovanja prema gomili klasika.
Lenore
Lenore
HIM expert!
HIM expert!

Total posts : 4370
Godina : 42
Location : Mračno potkrovlje
Joined : 19.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Jadranka Čet Nov 18, 2010 9:32 pm

Ja zavrsila Lovac na zmajeve - odlicna knjiga ali priznajem da me malo ubila u pojam , plus sto sam uspela da nadjem slicnosti sa decakom iz Avganistana , znam prosto za neverovati Very Happy
@Chris - citala sam i Hiljadu cudesnih sunaca , i odlicna je i ona ... slazem se sa tobom da je Lovac bolja.
Nemam vremena do odem do biblioteke , sledece nedelje cu ici pa cu uzeti sve ovo sto mi je Lenore preporucila i Antologija engleske romantičarske poezije , i Murakamija i Safona...a dok ne dojem do toga odmah sam se bacila na novo stivo i kao sto sam rekla odlucila sam se na laganiju varijantu , uzela sam avanturisticki roman > Sedam svetskih cuda - Metju Rajli - bas ono sto mi sada treba , citat sa Laguninog sajta :
" Legenda prastarih vremena kaže da će se na svakih 4.500 godina desiti strašni solarni događaj koji će prouzrokovati svetsko uništenje… ali ko god postavi Zlatni ugaoni kamen na vrh Velike piramide u Gizi sprečiće katastrofu i osvojiće glavnu nagradu - hiljadu godina vladavine svetom.
Sunce se još jednom okreće i narodi će se boriti jedan protiv drugog da pronađu i dođu do nestalog Kamena… ali grupa naroda vođena super-vojnikom Džekom Vestom mlađim, okuplja se kako bi sprečila bilo koju drugu zemlju da dospre do njegovih zastrašujućih moći. Tako počinje najveća potraga za zlatom svih vremena, adrenalinska potera vođena na svetskom bojnom polju.
Od Kolosa sa Rodosa, Visećih vrtova Vavilona, sve do Velike egipatske piramide, otkrijte uzbuđenje Sedam svetskih čuda."

Ima istorije , meni dovoljno Very Happy
Jadranka
Jadranka
HIM expert!
HIM expert!

Total posts : 6072
Godina : 42
Location : Beograd - right there in his arms
Joined : 05.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Lenore Čet Nov 18, 2010 9:36 pm

Pokušavam da čitam Konrada, ali mi ne ide - i dalje sam pod utiskom Senke vetra!
Lenore
Lenore
HIM expert!
HIM expert!

Total posts : 4370
Godina : 42
Location : Mračno potkrovlje
Joined : 19.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Guest Pet Nov 19, 2010 3:08 pm

Rani jadi - Danilo Kis

Guest
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od ivarhcp4ever Čet Nov 25, 2010 10:27 pm

Gorski Vijenac :p
ivarhcp4ever
ivarhcp4ever
Tek si čuo za H.I.M.Odlučuješ da skineš par pesama.
Tek si čuo za H.I.M.Odlučuješ da skineš par pesama.

Total posts : 235
Godina : 29
Location : Beograd
Joined : 20.08.2010

http://www.myspace.com/455893758

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Lenore Čet Nov 25, 2010 10:28 pm

Murakami - Igraj igraj igraj
Lenore
Lenore
HIM expert!
HIM expert!

Total posts : 4370
Godina : 42
Location : Mračno potkrovlje
Joined : 19.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od xXxHushHushxXx Sub Nov 27, 2010 2:47 pm

juche sam zawrshila sa chitanjem "Hush Hush" Becce Fitzpatrick... onda sam u ruke uzela knjigu "Ochi meseca" koju je napisao Roberto Cako... knjiga se bawi zhiwotom Ehnatona, i preporuchujem wam je.... saznachete SWASHTA!!!!! xD
xXxHushHushxXx
xXxHushHushxXx
HIM dolazi u Srbiju!Trčiš po karte i postaješ moderator
HIM dolazi u Srbiju!Trčiš po karte i postaješ moderator

Total posts : 2023
Godina : 31
Location : Dark Chest Of Wonders
Joined : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od -Wild Child- Sub Nov 27, 2010 3:00 pm

Ja cu sada uzeti ,.....Digitalnu tvrdjavu,..... Den Braun ftw ^^
-Wild Child-
-Wild Child-
Tek si čuo za H.I.M.Odlučuješ da skineš par pesama.
Tek si čuo za H.I.M.Odlučuješ da skineš par pesama.

Total posts : 71
Godina : 29
Location : Novi Sad
Joined : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Lenore Sub Nov 27, 2010 4:35 pm

Joooj, koliko je dobar ovaj Murakami!
Lenore
Lenore
HIM expert!
HIM expert!

Total posts : 4370
Godina : 42
Location : Mračno potkrovlje
Joined : 19.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od xXxHushHushxXx Sub Nov 27, 2010 4:37 pm

i owaj Roberto Cako.... Ehnaton je 'ladno silowao swoju majku..... i onda je ona rodila Tutankamona.... aaaaaaaaaaaa
xXxHushHushxXx
xXxHushHushxXx
HIM dolazi u Srbiju!Trčiš po karte i postaješ moderator
HIM dolazi u Srbiju!Trčiš po karte i postaješ moderator

Total posts : 2023
Godina : 31
Location : Dark Chest Of Wonders
Joined : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Guest Sub Nov 27, 2010 5:10 pm

xXxHushHushxXx ::i owaj Roberto Cako.... Ehnaton je 'ladno silowao swoju majku..... i onda je ona rodila Tutankamona.... aaaaaaaaaaaa

Gospode Boze. Shocked

Guest
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od xXxHushHushxXx Sub Nov 27, 2010 5:12 pm

a i Ehnaton je imao neku chudnu bolest... od koje su mu rasle grudi.... boooozheeeeee... aaaaaaaaa
xXxHushHushxXx
xXxHushHushxXx
HIM dolazi u Srbiju!Trčiš po karte i postaješ moderator
HIM dolazi u Srbiju!Trčiš po karte i postaješ moderator

Total posts : 2023
Godina : 31
Location : Dark Chest Of Wonders
Joined : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Jadranka Sub Nov 27, 2010 8:12 pm

xXxHushHushxXx ::juche sam zawrshila sa chitanjem "Hush Hush" Becce Fitzpatrick...

I ja sam procitala Hush Hush ..... svidela mi se , bas je za opustanje mozga Very Happy
Jadranka
Jadranka
HIM expert!
HIM expert!

Total posts : 6072
Godina : 42
Location : Beograd - right there in his arms
Joined : 05.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od xXxHushHushxXx Sub Nov 27, 2010 8:45 pm

ja chu da kupim srpsko izdanje josh malo.... jippieeeeeeee....
xXxHushHushxXx
xXxHushHushxXx
HIM dolazi u Srbiju!Trčiš po karte i postaješ moderator
HIM dolazi u Srbiju!Trčiš po karte i postaješ moderator

Total posts : 2023
Godina : 31
Location : Dark Chest Of Wonders
Joined : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Jadranka Sub Nov 27, 2010 9:06 pm

xXxHushHushxXx ::ja chu da kupim srpsko izdanje josh malo.... jippieeeeeeee....

pa zar ima na srpskom ? ja citala na engl.....
Jadranka
Jadranka
HIM expert!
HIM expert!

Total posts : 6072
Godina : 42
Location : Beograd - right there in his arms
Joined : 05.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od xXxHushHushxXx Sub Nov 27, 2010 9:07 pm

yep... Evro Giunti knjizhare... twrd powez, 1000 i koji dinar....
xXxHushHushxXx
xXxHushHushxXx
HIM dolazi u Srbiju!Trčiš po karte i postaješ moderator
HIM dolazi u Srbiju!Trčiš po karte i postaješ moderator

Total posts : 2023
Godina : 31
Location : Dark Chest Of Wonders
Joined : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Jadranka Sub Nov 27, 2010 9:09 pm

xXxHushHushxXx ::yep... Evro Giunti knjizhare... twrd powez, 1000 i koji dinar....

nemoj da pricas , sad cu da pogledam na sajtu odmah.....
Jadranka
Jadranka
HIM expert!
HIM expert!

Total posts : 6072
Godina : 42
Location : Beograd - right there in his arms
Joined : 05.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od xXxHushHushxXx Sub Nov 27, 2010 9:10 pm

ja mislim da su je preweli kao "Tiho, Tiho"....
xXxHushHushxXx
xXxHushHushxXx
HIM dolazi u Srbiju!Trčiš po karte i postaješ moderator
HIM dolazi u Srbiju!Trčiš po karte i postaješ moderator

Total posts : 2023
Godina : 31
Location : Dark Chest Of Wonders
Joined : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Jadranka Sub Nov 27, 2010 9:17 pm

xXxHushHushxXx ::ja mislim da su je preweli kao "Tiho, Tiho"....

Potrazicu u knjizari njihov sajt je raspad Evil or Very Mad hvala ti na informaciji cheers
Jadranka
Jadranka
HIM expert!
HIM expert!

Total posts : 6072
Godina : 42
Location : Beograd - right there in his arms
Joined : 05.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od xXxHushHushxXx Sub Nov 27, 2010 9:19 pm

http://www.knjizara.com/knjige/knjiga/129885

nema na chemu.... jesi li chitala "Evermore" by Alyson Noel????
xXxHushHushxXx
xXxHushHushxXx
HIM dolazi u Srbiju!Trčiš po karte i postaješ moderator
HIM dolazi u Srbiju!Trčiš po karte i postaješ moderator

Total posts : 2023
Godina : 31
Location : Dark Chest Of Wonders
Joined : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Guest Sub Nov 27, 2010 9:25 pm

xXxHushHushxXx ::a i Ehnaton je imao neku chudnu bolest... od koje su mu rasle grudi.... boooozheeeeee... aaaaaaaaa

Dal je ovo normalna knjiga? Mislim da nije. Shocked

Guest
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od xXxHushHushxXx Sub Nov 27, 2010 9:30 pm

ma skroz je normalna.... shta joj fali??? nije toliko strashna, ja wolim Egipat, pa me onda zanima.... nisam ni ja znala kakaw je sadrzhaj knjige.... Very Happy
xXxHushHushxXx
xXxHushHushxXx
HIM dolazi u Srbiju!Trčiš po karte i postaješ moderator
HIM dolazi u Srbiju!Trčiš po karte i postaješ moderator

Total posts : 2023
Godina : 31
Location : Dark Chest Of Wonders
Joined : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Guest Sub Nov 27, 2010 9:31 pm

Ma i ja volim Egipat, al mi je nenormalno sto je silovao rodjenu majku. Shocked Ovo za sise pa i ajde.

Guest
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od xXxHushHushxXx Sub Nov 27, 2010 9:33 pm

a znash kako pishe u knjizi... krenuo je da ga hwata pubertet, pa se jadan tako malo nalozhio na majku....
xXxHushHushxXx
xXxHushHushxXx
HIM dolazi u Srbiju!Trčiš po karte i postaješ moderator
HIM dolazi u Srbiju!Trčiš po karte i postaješ moderator

Total posts : 2023
Godina : 31
Location : Dark Chest Of Wonders
Joined : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Guest Sub Nov 27, 2010 9:34 pm

xXxHushHushxXx ::a znash kako pishe u knjizi... krenuo je da ga hwata pubertet, pa se jadan tako malo nalozhio na majku....

Ovo nije ni za smejanje.

Guest
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Jadranka Sub Nov 27, 2010 9:34 pm

@Eluna - xaxaxaxaxax....kako si me nasmejala rotf
@HushHush - nisam , hvala i na tome .... ja obozavam ovakve knjige da citam , znam da sam velika za takvo stivo mozda ali volim da odmaram glavu od povremeno depresivnih knjiga koje volim da citam
Jadranka
Jadranka
HIM expert!
HIM expert!

Total posts : 6072
Godina : 42
Location : Beograd - right there in his arms
Joined : 05.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta čitate? - Page 8 Empty Re: Šta čitate?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu